Дипломы, курсовые и рефераты!

12.7. Використання ПЕОМ у процесі планування витрат і собівартості продукції Печать E-mail
Автор Oleg   
12.12.2013 г.
При плануванні витрат, як і взагалі в економічній роботі, дуже багато технічної, рутинної роботи, пов’язаної з виконанням одноманітних математичних дій. Так, маючи підготовлені нормативи витрат у розрахунку на 1 га кожної сільськогосподарської культури (табл. 12.1), плановик господарства для визначення планових витрат і собівартості продукції змушений здійснювати тисячі одноманітних обчислювальних операцій. Ця робота значно полегшується і прискорюється з використанням ПЕОМ. До того ж точність розрахунків гарантується. Вивільнений від рутинної роботи час плановик ефективніше використає для аналізу одержаних даних і прийняття управлінських рішень.
У табл. 12.7 наведено алгоритм розрахунку витрат і собівартості продукції рослинництва, що побудований відповідно до Типового положення з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств [82].

Результати розрахунку на ПЕОМ витрат і собівартості продукції рослинництва в КСП-агрофірмі «Перемога» Кагарлицього району Київської області на 1999 рік наведено в табл. 12.8, яка відповідає формі 1 «Робочого зошита економіста зі складання плану економічного і соціального розвитку сільськогосподарського підприємства». З метою скорочення місця викладу матеріалу графи 7—15 табл. 12.1 «Нормативи витрат в розрахунку на 1 га сільськогосподарських культур» вилучено.


Последнее обновление ( 20.12.2013 г. )
 
« Пред.   След. »


© 2017 Дипломы, курсовые и рефераты!
Сайт создан: 11.2008
Автор: Джигора Олег dzhigora@gmail.com