Дипломы, курсовые и рефераты!

1.3. БЕЗПЕРЕРВНІ ПРОЦЕНТИ Печать E-mail
Автор Oleg   
12.12.2013 г.
Нарахування процентів на первісний капітал, або дисконтування нарощуваних сум, може здійснюватися так часто, що цей процес можна розглядати як безперервний. У цьому разі використовується нарахування безперервних процентів.
Суть безперервних процентів у тому, що кількість періодів нарощування чи дисконтування прагне до нескінченності, а часовий інтервал між періодами — до нуля.
Безперервне нарощування процентів здійснюється за допомогою особливого виду процентної ставки, пойменованої силою зростання. Сила зростання — це відносний приріст нарощуваної суми в нескінченно малому проміжку часу.
Формула обчислення нарощуваної суми при нарахуванні безперервних процентів має такий вигляд:

● Приклад 6. Нарахування безперервних процентів
Вкладник помістив $6000 у банк на 7 років під 8% щорічних на умові безперервного нарахування процентів. Яку суму отримає вкладник через 7 років?
Розв’язання. Використовуємо формулу (1.14):

В кінці сьомого року вкладник отримає $10504.03.
Оскільки безперервні та дискретні проценти функціонально пов’язані один з одним, то можна записати рівність множників нарощування:

● Приклад 7. Порівняння ставок безперервних і складних процентів
Вкладник помістив гроші в банк під 8% щорічних на умові нарахування складних процентів. Якою повинна бути ставка безперервних процентів, щоб вкладник одержав ту ж суму ,як і при нарахуванні складних процентів?
Розв’язання. Використовуємо формулу (1.15):
j = ln(1 + i) = ln(1 + 0.08) = ln(1.08) = 0.0770 = 7.70%.
Безперервна ставка має дорівнювати 7.70%.
Последнее обновление ( 20.12.2013 г. )
 
« Пред.   След. »


© 2017 Дипломы, курсовые и рефераты!
Сайт создан: 11.2008
Автор: Джигора Олег dzhigora@gmail.com