Вся правда про Tinder: досвід однієї дівчини

Здавалося б, сьогоднішня тема ніяк не пов’язана з тематикою нашого сайту. Але якщо подумати… знайомства загалом та інтернет знайомства зокрема – це все про навички комунікації. Давайте сьогодні трохи розслабимося та пороздумуємо пор корпоративні комунікації.

Досвід з Tinder

Сьогодні тільки лінивий або якийсь ескімос не знає про Tinder. Багато людей дізнаються про Tinder набагато пізніше просунутих верств людства. Хтось дізнається про нього взагалі нещодавно, влітку 2019 року.

Ну, давайте про все по черзі. Хто ця дівчина? І чому вона вирішила поділитися особистим досвідом у такій делікатній справі, як пошуки серйозних стосунків за допомогою інтернету?

Досвід з Tinder
Досвід з Tinder

Її звуть Настя. Вона має великий досвід роботи з людьми, тому історії людських взаємин їй дуже цікаві.

Як люди знайомляться, як і чому знаходять спільні інтереси, як будують особисті та професійні стосунки. І найголовніше – чому роблять помилки, що призводять до сварок, агресії, нерозуміння один одного.

Настя вочевидь не психолог. Вона має популярну професію, вона працює маркетологом, спочатку в digital, зараз – у ширшому полі маркетингу та у великому різноплановому колективі.

І так до цього 7 років Настя була спеціалістом HR. Загалом люди їй були цікаві, у всьому різноманітті характерів та особистих якостей, навіть неприємних. Так само як і цікаві сучасні інтернет-технології.

Чому саме Tinder?

А ви знали, що попередником Tinder був додаток Grindr (Грайндр), розроблений спеціально для геїв?

Так, Вікіпедія все знає і так нам про це говорить. Смішно, так? Хлопці з нетрадиційною сексуальною орієнтацією виявилися технічно більш кмітливими та просунутими, ніж гетеро! (це жарт).

Звичайно, до Tinder було ще багато інших сайтів та програм для знайомств. В юності у Насті був короткий та малоуспішний досвід їхнього використання. Вона сходила на пару невдалих побачень і все закинула. Видалила аккаунт.

І ось через багато років добрі люди вигадали Tinder. Отже, з чого все починалося? Спочатку була розповідь однієї колеги, серйозної та розумної дівчини, яка поділилася історією знайомства в Tinder.

Перша реакція Насті була: «Що? Ти на Tinder? Фу-у-у-у!». Але потім вона замислилась. І задумка не покидала її пару тижнів. І раптом вона вирішила зареєструватися, перебуваючи на той момент у вільному одиночному плаванні та позитивному настрої.

Перше, що їй сподобалося у правилах програми, що їй не може написати будь-хто. Типу «Гей, красуне, що нудьгуєш?» або безпредметне «Привіт, як справи?”. Там вона може вибрати того, хто їй подобається, або її обирають. І лише у разі збігу вибору починається спілкування. Вау! Те що потрібно! Вивчити інші правила безкоштовного облікового запису вона не встигла. Тому відразу почала свайпати, який подобається який ні!

1. Майже вдала спроба

Умовно вдала спроба з несподіваним результатом.

Спочатку це був експеримент із чітко заданими умовами.

  • Термін: 2 доби.
  • Віковий діапазон: +- 3 роки щодо її віку.
  • Геолокація: 14 км. Чому так мало? Щоб легше і швидше, можна було зустрітися.
  • Мета: цікаве знайомство, запрошення на побачення. Якщо за 2 доби нічого цікавого не станеться, Настя обіцяла собі видалити аккаунт і покинути це все.

До оформлення акаунту Настя підійшла досить легковажно, лише 3-4 вдалі фотографії, стриманий опис захоплень. Нічого феєричного та дотепного.

Вона заповнювала профіль, лежачи у ліжку перед сном. І вже засинала під перегортання сторінок симпатичних хлопців. І на її подив симпатичних було багато! Поставила 3-5 лайків (ще не розібралася) і заснула. Подумала, що завтра на свіжу голову займеться цим усім більше датально.

Вранці в її смартфоні вже прийшло повідомлення про збіг: “У вас нова пара!”. І одразу ж повідомлення від хлопця, з яким стався цей збіг. Настя підбадьорилася, навіть трохи прокинулася: «Ого! Нічого собі! Це працює! Як швидко!

Привітання було банальним, але далі справа пішла краще та з кожним словом цікавіше. Назвемо молодого хлопця Влад. Як кажуть, перший зустрічний виявився настільки на її хвилі, що було просто важко повірити! Настя завжди строга і вибаглива у спілкуванні з хлопцями, хоч і привітна.

Влад не припустився жодної комунікаційної помилки за 3 дні їх чату. Був дуже приємним, ввічливим та дотепним. Вже на 2-й день вони перенесли своє спілкування у Телеграм. Він поставив єдине вірне запитання, чи незаміжня Настя. І коли обидва
отримали негативну відповідь на питання про наявність сімейного стану, Влад відразу запропонував зустрітися. Бінго!

А тепер значно скоротимо історію та розповімо, що було далі у її першому та єдиному на той момент Tinder-знайомстві.

Так, на першому побаченні Влад дуже сподобався Насті. Він виявився навіть кращим, ніж на фото. Настя сподобалася Владу ще більше. Дівчина завжди відчуває це.

Вони зходилися за багатьма пунктами і пробули разом 7 місяців. До певного критичного моменту ці відносини були найкращими у її житті. Він казав, що в неї очі кольору сонця і дивився на неї своїми щирими очима.

І все ж таки вони розлучилися за його ініціативою. Чому? Висновки будуть ближчими до кінця статті.

Влад просто почав постійно нагадувати Настя, що вона не його ідеал. А який же його ідеал, вона зрозуміла трохи згодом. Вже без емоцій. Але зараз не про це. Кажуть, що для людей з розвиненим емоційним інтелектом подібне розлучення не стає трагедією, а лише прикрощами.

Усвідомлюючи все по дорослому, Насті було трохи боляче, але всього лише на один день, потім просто сумно пару тижнів, і потім близько місяця періодично згадувала все це. ну а потім і зовсім заспокоїлася.

Їй неймовірно пощастило зустріти у своєму житті Влада, вона багато чого відкрила у собі та у стосунках, просто Влад виявився не її людиною.

Розумієте, до чого це? До того, що на Tinder можна познайомитися з адекватним, приємним, освіченим та цікавим людьми, хоч і складно, але це факт.

2. Спроба номер два

Невдала спроба із передбачуваним результатом.

Ткнути пальцем у небо та зустріти класного хлопця, виходить не завжди і не у всіх дівчат. Через кілька місяців після розлучення з Владом Настя повернулася до Tinder. Але вже не з таким легковажним настроєм. Вона вирішила провести справжнє аналітичне дослідження хлопців в Tinder.

Умови її повторного експерименту були менш жорсткими, але вона їх послабила суто з наукового погляду.

  • Термін: 1 місяць
  • Віковий діапазон: варіювався від – 5 до 10 років.
  • Геолокація: 14 км (залишилася колишньою з тієї ж причини).
  • Мета: Зрозуміти, хто? З якою метою? Як знайомляться?

За два тижні у неї трапилося близько 20 співпадінь та приблизно 15 чатів із чоловіками різного віку в рамках її діапазону переваг.

Головне питання, яке мучить більшість дівчат (і Настіних знайомих у тому числі): «Чому половина чоловіків не пишуть самі після співпадіння? Ну чому-у-у?!».

Приблизно 50% захоплень переходять у тривале мовчання, попри дбайливі повідомлення від Tinder «спілкуйтеся зі своєю парою!».

По-друге, Настя теж намагалася знайти та дослідити причини цього дратівливого мовчання «чому сам не пише». Відповідь криється в типі чоловіків, які є користувачами Tinder. Не будемо затягувати інформацію для розумних дівчат. Зараз самі все зрозумієте.

Тип № 1: домашній тип

Йому лінь вам писати самому. Навіть якщо напише, то максимум, на що вистачить його фантазії, це типу «привіт як справи» – з малої букви, без коми, в одному рядку і без знаку запитання.

Він радістю перекладе всю ініціативу та відповідальність на дівчину. На побаченні з ним будьте готові самостійно підтримувати цікаву розмову. Домашній тип очікує, що ви його розважатимете, адже він саме за цим і прийшов на Tinder. Іноді серед них трапляються розумні, освічені та начитані особи, з гарним почуттям гумору та манерами. Але вистачає їх ненадовго.

Через кілька тижнів або місяців вони знову повертаються на свій диван, у свій комп’ютер та замкнутий внутрішній світ. Тому що не знають, як продовжувати та розвивати стосунки з дівчиною. Одному зручніше і спокійніше. Помічали таке, мабуть, так? Ну, давайте далі міркувати.

І тут зробимо коротке резюме першої спроби Насті та її стосунків із Владом.

Вона зробимо ще один вагомий висновок, аж через місяць після розлучення, проаналізувавши всі події. Влад при всій своїй цікавості виявився представником першого типу. Він прекрасний, розумний чоловік, який зробив для насті багато хорошого. Йому ще не пізно вистрибнути за межі цього «психотипу». Але якщо він сам цього захоче.

Жодна дівчина не прокачає за хлопця його емоційний інтелект, навички спілкування, емпатію та гнучкість мислення. Завдання полягає в тому, щоб донести думку такій людині, а там уже справа за нею. Залишається тільки чекати та сподіватися, чи не чекати – вибирати Вам!

Тип № 2: той, хто шукає легку наживу

Чекає на активну та ініціативну дівчину, схилу до авантюр та безладних, необов’язкових зв’язків. Загалом у багатьох з них у профілях так і написано, в лоб: «Шукаю тільки секс, серйозні стосунки не пропонувати!». Може сам написати та завести активний діалог. Але є й інша тактика – вичікувальна. Тобто. чекає, коли дівчина сама виявить ініціативу, а потім розкриває карти. І дівчині складніше зіскочити, адже вона перша почала.

Так ось, Настіне нове захоплення було дуже рішучим, хлопець одразу написав їй повідомлення. Очевидно, що вивчив її профіль і знав, як і про що з нею говорити. Його звали Ігор. Він чесно зізнався, що був одружений, але «поспішив тоді, пішов на поводу у громадської думки». Запевняв, що шукає єдину і для серйозних стосунків. У ході тієї ж першої розмови, не давши насті схаменутися, запропонував прогулятися містом. Настя розкручувала комунікацію далі і не поспішала побачити.

Підсумок: єдине, що по-справжньому цікавило Ігоря в дівчатах, то це гарна зовнішність. Настю він вважав надто розумною і складною для стосунків і одразу запропонував зустрічі заради сексу. А Настя зробила для себе ще один крутий життєвий висновок – Чоловік, який пропонує стосунки у форматі сексу без зобов’язань, прирівнюється до жінки з низькою соціальною відповідальністю.

Тут ще можна виділити тих чоловіків, хто запевняє в серйозності їх намірів, але насправді ще не дозрів до них і перебуває в активному пошуку. Це означає, що такий хлопець хапається за кожну приємну дівчину і активно йде на зближення, але так само швидко втрачає інтерес і переключається на іншу. У безперервному пошуку ідеалу!

Ігор запропонував поспілкуватися телефоном у зручний час, ставив багато серйозних питань, активно і досить цікаво вів розмову, дуже хотів зустрітися. А напередодні першого побачення І. надіслав мені повідомлення, що зустрів іншу дівчину, яка дуже його зацікавила і, будучи чесною людиною, скасовує заплановану зустріч.

За показною глибиною особистості тут, швидше за все, ховається звичайна ласка на жіночу красу і схильність до різноманітності. Настя не засмутилася. А потім навіть подумала: А раптом він справді зустрів свою Долю?. Мені хотілося б цього, щоб те інше незнайоме дівчисько було щасливим.

Тип №3: неактивний користувач

Насправді цікавий тип, бо йому є чим зайнятися у реальному житті. Напевно, у нього цікава робота, достатньо друзів та спілкування, є не одне хобі та заняття спортом. Але в Tinder ви його не спіймаєте, набагато швидше зіткнутися з ним на вулиці! Простіше кажучи, він колись з якоїсь причини зареєструвався та забув. Він і вихід у додаток – велика рідкість. Він міг лайкнути пару симпатичних дівчат у один вихідний вечір на дивані. А вранці знову вирушити в реальне життя і навіть не помітити жодних повідомлень про співпадіння чи захоплення ним.

Такі хлопці, подобаються Насті, ї досить багато, але не в Tinder. Залишається сподіватися, що вони дійсно заслуговують на увагу, і хтось із них обов’язково зустрінеться в реальному просторі життя – Насті чи іншим хорошим дівчатам.

Звичайно, є і 4-й тип, який називається щасливим винятком. Нормальний хлопець. Можемо стверджувати це, тому що чули про правдиві історії успіху з Tinder і знаємо кількох хлопців, зареєстрованих там і які не підпадають під усі попередні описи.

Ще декілька висновків про Tinder-знайомства

Більшість користувачів Tinder немає конкретної мети в пошуках. Це ні стосунки, ні сім’я, ні секс. Ціль просто відсутня.

Багато хто не вміє правильно почати знайомство, навіть якщо все-таки пишуть самі першими. Ви ж розумієте, що привіт, як справи? – не найкращий варіант! (І це не жарт).

Ті хлопці, які йдуть далі, не всі вміють зацікавити так, щоб дівчина з трепетом і радістю погодилася на перше побачення. Це складно, тут не посперечаєшся. Але ж навіть не намагаються.

При цьому багато хто з користувачів Tinder щиро думають, що вміють спілкуватися, і не розуміють необґрунтованого бажання перервати спілкування.

Через добу листування Насті вже стає нудно.

Профіль хлопця в Tinder

Настя помітила таку особливість, що деякі її хлопці ровесники виглядають на фото значно старшим. Спроба підробити вік? Тут у хлопців самих немає точної відповіді.

Фото в костюмі – не завжди ознака інтелігентності та розуму хлопця.

А про тих, хто розміщує фотки поганої якості, зроблені в вночі, а ще в стані страшного похмілля з відкинутою готовою назад, взагалі мова не йде.

Лайфхаки для дівчат

Насправді, це навіть не лайфхаки, і не секрети. А елементарні поради для дівчат, які все-таки зважилися на пошуки серйозних відносин в Tinder.

Виберіть справді вдалі фото, але без натяку на інтим. Фото в купальниках швидше відлякають нормальних хлопців, ніж приваблять.

Гарні фотографії дівчини дуже важливі для чоловіків – це 100%, а ось цікавий опис профілю читають далеко не всі, 10-20%.

Пишіть короткими реченнями. Розповідайте: де полюбляєте гуляти, що дивитесь в кіно, яка вам їжа смакує. Що смачно ви вмієте приготувати. Ну, а якщо ви дуже критичні, то можете написато що вам абсолютно не подобається і не терпиться, але то вже після перерахованого вище. І в кінці бажано все завершити ноткою позитиву.

Швидкий запит ваших контактів, переведення спілкування в соціальні мережі, месенджери або навіть телефонну розмову ще нічого не означає. Будьте спокійні та не поспішайте з висновками.

Запрошення на перше побачення ще не означає рішучість, а радше цікавість. Після зустрічі одразу поставте собі запитання:

  1. А чи було вам цікаво?
  2. Чи хочете ви побачитися ще раз?

Якщо хоча б одна ваша відповідь негативна, не витрачайте даремно час.

Якщо хлопець справді зацікавився і взагалі знає, чого хоче для себе, то він завжди знайде час написати, швидко відповісти, зустрітися. Не шукайте виправдання тим, хто оголошується раз на три дні з безглуздим «Привітом». Не зациклюйтесь на переписці. В реальності буває значно по іншому.

І все-таки Tinder не промах

З усією відповідальністю стверджуєсо, що інтернет знайомства таки корисні. Якщо правильно поставити цілі, окреслити коло обмежень, вибрати тактику, то можна багато чого навчитися. У доцифрову епоху люди були набагато компетентнішими в навичках знайомства, ніж зараз. Але зараз в інтернеті можна дещо прокачатися. Тому ми ділимося з вами списком навичок та знань, яким також вчить у Tinder:

Навичка комунікації

Навичка комунікації з людьми, не схожими на нас самих, і не завжди добрими. Це корисно, щоб розпізнавати та відсікати їх у повсякденному реальному житті. А не заводити з ними тяжкі стосунки чи справи.

Формування чіткіших образів

Саме після всіх цих історій з Tinder у Насті, нарешті, з’явилося певне уявлення своєї людини.

І останнє – це мотивація до живих знайомств у вашому реальному середовищі. Таке бажання дійсно виникає після декількох місяців, проведених на Tinder або в будь-якому іншому подібному додатку. А куди ж ще нести всі ці відточені навички? Вже точно не назад у вир віртуальної реальності!

Ця історія, експеримент, досвід стосуються лише Tinder. Але ніяк не сильнішої половини населення! Ми щиро поважаємо хлопців та чоловіків. Сильних духом, розумних, рішучих та гідних. Вони можуть бути при цьому користувачами Tinder або перехожими на вулиці. Важливо, що вони є. І кожна вільна дівчина обов’язково зустріне того самого, дуже близького для себе.

Tinder може залишитися вам додатковим інструментом прокачування комунікації, а може, й інших навичок. Але головну ставку потрібно робити на звичайне повсякденне життя, яке завжди цікавіше. Зустріти свою людину набагато ймовірніше у природному середовищі: у улюблених кафе, на концерті улюбленого артиста, на курсах, на конференціях, в парку, або просто на вулиці.

;