10 методів обійти антиплагіат і 3 причини не робити це

Варто звернути увагу, що ця стаття є тільки пізнавальною, щоб проінформувати сучасні технології, але не є інструкцією до дій, що будуть намагатися зробити більшість студентів. Сучасні студенти в процесі підготовки різних наукових робіт повинні вирішувати декілька завдань. Однією з них є  — унікальність наукової роботи, вона повинна бути авторською, тобто не запозичена з інших джерел, а написана самим студентом. Здається цілком логічним, що студент повинен сам написати наукову роботу, а не скопіювати її з інтернету.

Однак не все так просто, адже будь-яка робота опирається на дані, отримані від інших дослідників і має значну теоретичну частину, а це означає, що наукова робота не може бути повністю унікальною апріорі. При цьому вимоги деяких викладачів досягають, щоб унікальність наукової роботи була не менше 70-80%, і бідні студенти змушені сидіти годинами, а то і днями, намагаючись збільшити рівень оригінальності своєї роботи. В цій статті ми розповімо про те, як правильно обійти Антиплагіат і зберегти свої нерви, використовуючи при цьому «напівлегальні» методи.

Системи аналізу тексту на виявлення копій в інтернеті

Десь із  2006 року почала набувати популярності система аналізу тексту (Антиплагіат) на виявлення запозичень (копій текстів в інтернеті). В основному вимоги на перевірку наявності плагіату посилилися у вищих навчальних закладах і деяких професійних установах. З цього дня життя студентів змінилося кардинальним чином. Викладацький склад із задоволенням застосовує програму Антиплагіат на практиці, щоб вивести студента на чисту воду:

Статистика показує, що до введення даної системи великі ВУЗи відраховували за одну сесію близько 300 студентів, після введення антиплагіату — приблизно 2500.

Нерідко педагоги обговорюють рівень оригінальності роботи. Студенти день і ніч працюють над науковою роботою, але згодом письменництво виявляється запозиченим на 50-70%. Чому таке відбувається? Та тому, що особливі цитати, теореми, аксіоми, умовні позначення і формули не перефразуєш. Отже, робота, яка не відповідає параметрам встановленого завдання, віддається на доопрацювання. Але як написати унікальний текст (контент) або, точніше, як обдурити Антиплагіат?

Інформація: що ж таке антиплагіат?

Отже, плагіат – це умисне незаконне використання чужої творчої праці. Більш зрозуміліше — це ситуація, при якій хтось видав тексти іншої людини за свою особисту роботу. Звичайно, це неправильно і несправедливо. Ніхто не має права красти чужу працю. Але часом викладачі ставлять ну дуже високу планку унікальності роботи, мовляв — у вас зараз є з чого вибрати, бібліографія, інтернет-видання та ін.

Наприклад, курсова на тему “Теорема Піфагора” з унікальність не менше 90%. Як впоратися з таким завданням? Саме для таких прецедентів підготовлена справжня замітка.

Як перевірити унікальність тексту

Для того щоб не попастися перед навчальним керівником досить використовувати сайт або утиліти для дослідження унікальності текстів. Перевагу потрібно віддати більш відомим і суворим сервісам. Найчастіше учні використовують безкоштовні сайти або демоверсії, нездатні обробити весь інформаційний потік. У підсумку після інспектування викладачами на платних і серйозних програмах, публікація виявляється забракованою. Отже, завжди намагайтесь користуватися платними сервісами, бо безкоштовні малоефективні.

Список ресурсів, з якими можна працювати:

Краще придбати платну підписку і бути впевненим у відсотку унікальності. Ну але і вище представлені тут сервіси після аудиту ідентичного тексту декілька разів здатні показувати різний відсоток унікальності. Це відбувається через різні системні підходи до виконання краулінгу. Для бездоганного результату бажано випробувати всі сайти і відредагувати помилки у зв’язку з їх вердиктом.

Декілька методів як обійти антиплагіат

Нижче представлено кілька методів, як обійти Антиплагіат. Дані методи повсюдно зустрічаються в інтернеті в якості рекомендацій. Однак користуватися ними не варто: прогрес не стоїть на місці, тому кожен день існуючі платформи, які оновлюють свій інтерфейс. Це означає, що багато прийомів сьогодні вже не актуальні.

  • Заміна однотипних букв російського алфавіту латиницею (а-а, о-о, е-е);
  • Перестановка складових компонентів тексту. Програмісти давно впровадили в аудиторські інструменти функцію розпізнавання такої структури. Через те, що сенс звірки не в послідовності, а в змістовності контексту;
  • Перестановка розділових знаків. Причиною цієї невдалої операції також являється те, що текст також перевіряють не тільки послідовно, але і в зворотному порядку і за кількістю спільнокореневих слів;
  • Об’єднання декількох речень в одне;
  • Розбивання одного довгого речення на декілька дрібних;
  • Підміна основних слів чи понять синонімами.
  • Відбілювання тексту — Раніше деякі розумники винайшли спосіб обману, що полягає у внесенні в текст додаткових словосполучень, наприклад “власне кажучи … так би мовити … значно … доволі … між нами кажучи … наступна ситуація полягає в тому, що … зрештою … до вашої уваги … такий … являється … наскільки я був проінформований” та ін. На даний момент, такий формат, важко відстежити в Antiplagiat, так що це реальний метод, хоч і довготривалий;

Далі представлені схеми та рекомендації, дотримання яких дозволить пройти перевірку на унікальність:

Глибокий рерайт (переписування своїми словами)

Це найпростіший і найпопулярніший метод підвищення унікальності текстового файлу самостійно. Він полягає в тому, щоб перефразувати окремі фрагменти речення та словосполучення. Це цілком цікаве заняття. Достатньо лише вникнути в процес і прогрес не змусить себе довго чекати.

Наприклад такий абзац:

Навіть високорозвинена країна не здатна похвалитися стабільною економікою. Її показники знаходяться в постійному русі. Економічні пункти то на підйомі, то зриваються вниз.

Оригінальна глибокий рерайт:

Економіку неможливо назвати статичним інститутом. Основні її пункти щодня змінюють свої показники. Часом неймовірний підйом змінюється різким спадом.

Аналоги та визначення

Бажано розбавляти викладений матеріал цікавими синонімами і яскравими епітетами.

Другий приклад:

Населення України становить 40 000 000 постійних жителів. За цим показником держава займає тридцяту позицію за чисельністю населення у світі.

Приклад рерайту:

Населення Української держави налічує понад 40 млн жителів з постійним місцем проживання. Цей показник вніс Україну в 30-ку густонаселених країн світу.

А ось для формул і таблиць, на допомогу приходить фото-редактори. До сформованого результату можна прикріпити скріншоти або зображення необхідних числових обчислень. Через те, що нереально змінити оригінальність формули.

  • Синонімайзер: Часто подібні софти на виході видають повну маячню. Але для різноманітності можна спробувати підняти собі настрій.
  • Автоматичне перенесення слів: в налаштуваннях MSWORD треба поставити галочку “Авто «в розділі “Розставлення перенесення”. Але в чому ж сенс? Ця функція переносить елементи слова на наступний рядок, що дозволяє програмі зараховувати їх, як два самостійних суб’єкти. Однак, конкретний метод не підвищить унікальність на 100 відсотків, а лише зменшить його десь на 3-10%.
  • Прийом шингла: це обчислення обсягу слів в закономірній послідовності. Ця методика лежить в основі майже всіх антиплагіат-систем. Кожна повторювана частина мови будує деякий ланцюжок слів, зруйнувавши яку можна збільшити унікальність абзаців. Існує своєрідна закономірність — досить перефразувати кожне перше і останнє слово шингла і унікальнісь збільшиться в рази.
  • Подвійний переклад: після перекладу тексту форматується дещо інша його конструкція. А при повторній маніпуляції структура залишається колишньою. Існують приклади пошуку необхідної інформації на іноземних серверах з подальшим її перекладом, через те, що вітчизняні програми досліджують тільки кирилицький контент.
  • Підміна українських букв на грецькі: вище було сказано, що цей метод не працює з латинським алфавітом. Однак, зараз заборона не стосується грецького. Ймовірно, програмісти упустили цей нюанс або не розраховували на кмітливість користувачів.
  • Перетворення повторів: тобто заміна повторюваних виразів на однозначні синоніми.
    Наприклад: Дослідницький інститут — Інститут досліджень;
  • Перефразування речення з кінця: цей метод може бути застосований до складносурядних і складнопідрядних речень з дієприслівниковими та причетними фразами, структуру яких можна залишити, додаючи синоніми та прибираючи зайве, не змінюючи при цьому зміст.
  • Стороння допомога: нерідко, втомившись від тривалого форматування, в голову не приходить потрібна думка. У цій ситуації слід запропонувати другу або колезі прочитати текст і внести свої корективи. А найпростіше скористатися студентськими сервісами, які за певну плату підвищать унікальність твору.
  • Біржі контенту: зверніть увагу на платформи для купівлі-продажу унікального контенту. Вони містять не тільки статті для заповнення інтернет-ресурсів, але і будь-якого іншого роду напрямків. Зареєструвавшись і поповнивши рахунок, можна виставити замовлення і чекати відповідного виконавця.




;