На яку тему написати реферат?

Якість реферату часто визначають за обраною темою, тому “реферат на тему” є важливим кроком. Найчастіше, тема реферату вибирається випадково, часом навіть з розглядом таких питань, про які студент ніколи раніше не чув і не має уявлення.

Яка тема реферату цікава для аудиторії?

Наведемо декілька методів вибору тему реферату:

 • Самостійний — пропонується учням з узгодженням з викладачем;
 • Із запропонованого списку, який рекомендує викладач;
 • За порадою одногрупників чи друзів

Незалежно від того, яким способом була обрана тема реферату, вона повинна бути:

 • Актуальною — бути цікавою як для студента, так і для аудиторії;
 • Цікавою — тема реферату повинна мати ефект новизни, що актуально на 2020 рік;
 • Відомою — щоб була можливість підібрати необхідну кількість літератури;
 • Проблемною — щоб тема була проблемною;
 • Конкретною — тому що занадто абстрактні теми представляють труднощі для написання.

Доцільніше вибирати вузькоспеціалізовані теми, щоб виклад матеріалу вийшло в підсумку послідовним і логічним. Проте, якщо вам дісталася тема, яка містить декілька питань, то можна спробувати звузити її, вибравши тільки один розділ для дослідження, або вкоротити період часу для дослідження.

Як вибрати теми реферату?

Крім того, при виборі теми реферату, слід звернути увагу на оформлення реферату, по можливості зробіть його згідно відповідних стандартів, що дозволить чітко визначити предмет і об’єкт майбутнього реферату.

Предметом, як правило, є те, що підлягає дослідженню, а об’єкт являє собою область вивчення предмета. Таким чином, виходить, що предмет є частиною об’єкта реферату.

Як придумати тему реферату?

Тема реферату спочатку може містити проблему дослідження, що значно полегшить пошук інформації. Якщо учневі дають можливість самостійно придумати тему реферату, то не завжди виходить відразу короткою визначити об’єкт і предмет дослідження, в цьому випадку тема формулюється умовно, тобто представляється в загальному вигляді.

В кінцевому підсумку тема повинна містити:

 • Ключові слова, які чітко визначають предмет і об’єкт дослідження;
 • Проблемність та ефективні методи розв’язання згаданих проблем;
 • Змістовність, узагальнення тематики реферату

Якщо є можливість відредагувати тему реферату, то в першу чергу слід видалити зайві слова, якщо вони присутні і прочитати на слух милозвучність, чи подобається тема вам. Далі, по можливості, скоротити назву до мінімуму, щоб структура була чіткою і ясною, без однокореневих слів.

Висновки:

Необхідно пам’ятати, що тема повинна бути цікавою, насамперед, тому, хто має намір проводити дослідження. В іншому разі, якщо не правильно вибрана тема, то нічого доброго у вас не вийде.

Читайте наші статті курсова на тему, магістерська на тему і звісно ж дипломна робота на тему.

;