Вирівнювання зубів: огляд кращих методів як вирівняти зуби

Сьогодні сучасні методи вирівнювання зубів розроблені так, щоб бути максимально ненав’язливими та практичними, аби пацієнти могли впевнено продовжувати своє життя. Основна причина, чому люди хочуть вирівняти свої зуби, — це відчувати себе впевненіше. Проте ортодонтичне лікування також може покращити прикус, зменшити зношеність зубів і допомогти в гігієні ротової порожнини. Генетика відіграє важливу роль у визначенні форми та розміру вашої щелепи, що помітно впливає на вирівнювання ваших зубів. Тож якщо у вас, наприклад, переповнені зуби або «поганий прикус», швидше за все, ви успадкували це.

Варіанти вирівнювання зубів

вирівнювання зубів
Вирівнювання зубів

Керамічні брекети

Керамічні брекети популярні серед дорослих і старших підлітків, які шукають ефективний варіант вирівнювання зубів в Києві. Вони менш помітні, у порівнянні зі стандартними металевими брекетами, оскільки матеріали, які використовуються прозорі або підібрані відповідно до кольору ваших зубів. Хоча керамічні брекети набагато менш помітні, вони працюють точно так само, як і металеві, дають ті ж результати за той же час лікування.

Лінгвальні брекети

Лінгвальні брекети дійсно невидимі – вони виготовлені на замовлення та кріпляться на внутрішній поверхні зубів, а не на передній. Лінгвальні брекети на 100% персоналізовані, щоб відповідати індивідуальним контурам ваших зубів, гарантуючи максимальний комфорт та ефективність.
Однак, оскільки лінгвальні брекети розташовані біля язика, може знадобитися деякий час, і вони можуть вплинути на мовлення та їжу більше, ніж звичайні, що є однією з причин, чому багато людей вибирають альтернативне лікування.

Прозорі елайнери

Прозорі пластикові елайнери можуть стати майже непомітною альтернативою фіксованим брекетам, але, як правило, краще підходять для виправлення менш серйозних ортодонтичних проблем. Прозорі елайнери знімаються і практично непомітні, але якщо їх не носити постійно або занадто часто знімати, лікування не спрацює.

Металеві брекети

Традиційні металеві брекети все ще є найпоширенішим типом для дітей та підлітків, часто використовуються і для дорослих, особливо тих, у кого обмежений бюджет. При такому типі лікування зубів невеликі металеві дужки прикріплюються до зубів, а потім з’єднуються тонким дротом, який коригується або змінюється через регулярні проміжки часу, щоб поступово вирівняти зуби та виправити прикус – що робить їх дуже ефективним і надійним варіантом лікування. У молодших пацієнтів часто можна помітити, брекети оздоблені барвистими еластичними модулями, щоб зробити веселим і модним!

Чи можна вирівняти зуби лише за допомогою ретейнера?

Ретейнери – це не альтернатива брекетам, а скоріше життєво важлива подальша процедура, щоб переконатися, що ваші щойно випрямлені зуби залишаються на місці. Якщо у вас неправильні зуби, які вимагають лікування брекетами, ретейнер не вирівняє їх. Однак у дуже легких випадках – наприклад, якщо у вас один або два зуби трохи викривлені – ретейнери можуть допомогти стати їм на місце. Таке лікування є скоріше експериментальним.

Немає граничного віку для встановлення брекетів чи елайнера, а це означає, що зуби можна вирівняти в будь-якому віці. Проте лікування в дорослому віці може бути складнішим з ряду причин, включаючи пломби, відсутність зубів або інші стоматологічні проблеми. Ваш спеціаліст-ортодонт має багаті знання та клінічний досвід, а це означає, що у вас не повинно виникнути проблем із подоланням будь-яких труднощів. Під час консультації ортодонт ретельно оцінить ваше здоров’я порожнини рота та повідомить про будь-які проблеми, які можуть виникнути.

Швидкість лікування є головним аспектом для багатьох пацієнтів, і це поширене запитання, яке нам задають. Щоб лікування проходило якомога швидше, важливо підтримувати хорошу гігієну ротової порожнини та доглядати за своїм приладом, чистячи зуби щіткою та ниткою два-три рази на день, а в ідеалі після кожного прийому їжі.

Якщо ви проходите лікування прозорим елайнером, ви повинні тримати пристрій у роті принаймні 22 години на добу і знімати його лише під час їжі, пиття або чищення зубів, щоб збільшити його ефективність.

Важливо, що ви ніколи не повинні намагатися прискорити лікування самостійно, наприклад, додаючи еластичні стрічки, коли вони не були рекомендовані вашим ортодонтом, або намагаючись «виштовхнути зуби» далі. Це може призвести до пошкодження зубів і ясен, що насправді лише уповільнить лікування.

Ви завжди повинні проконсультуватися з фахівцем-ортодонтом перед початком будь-якої форми ортодонтичного лікування та регулярно відвідувати його.

;